Федерер на финал след лекция над Сок

19 Мар., 2017
356 преглеждания

Федерер на финал след лекция над Сок Свързани новини

Федерер: Не мога да бъда по-щастлив Вавринка е първият финалист в Индиън Уелс Свързани турнири BNP Paribas MastersСвързани играчи Роджър ФедерерТагове
федерер роджър федерер индиън уелс 19-03-2017 00:36 | Николай Драганов Драганов Роджър Федерер се класира за финал в турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс след победа с 6:1, 7:6(4) над Джак Сок (САЩ). Негов съперник на финала ще бъде сънародникът му Стан Вавринка, който се наложи над Пабло Кареньо Буста в първия полуфинал. 35-годишният Федерер ще се опита да спечели пета титла от Индиън Уелс при седмото си участие на финал. Маестрото е шампион от тази надпревара през 2004, 2005, 2006 и 2012 година.

Евентуален успех ще му донесе „Мастърс“ титла №25 и общо №90 в кариерата. Към момента носителят на 18 титли от Големия шлем е втора ракета на Швейцария и се намира на 10-то място в ранглиста, докато Вавринка е под №3. Роджър води с 19:3 победи в преките мачове помежду им, като спечели последните им три сблъсъка, включително полуфиналът на Australian Open. Роджър успя да надиграе Рафаел Надал на осминафинал в повторение на финала от Мелбърн, а на четвъртфиналите неговия съперник Ник Кириос се отказа заради болест.

Една от изненадите на турнира Джак Сок, който спаси четири мачбола в мача си срещу Григор Димитров, преди да стигне до победата, не успя да се противопостави на мощната игра на Федерер от основната линия и отстъпи след 74 минути. Това бе трети двубой между Федерер и Сок, като швейцарецът неизменно стига до успеха. До този момент Маестрото не е загубил нито веднъж подаването си от началото на турнира, като по пътя до финала е останал на корта 3 часа и 33 минути. За сравнение днешният му съперник Сок е прекарал 8 часа и 32 минути.

Единственият играч, който от началото на година е побеждавал Федерер пък е №166 в света Евгени Донской, който успя да го надиграе във втори кръг на турнира в Дубай. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: BNP Paribas OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Индиън Уелс, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore