Григор изнесе лекция на рожденика Троицки

10 Февр., 2017
368 преглеждания

Григор изнесе лекция на рожденика Троицки Тагове

Григор Димитров софия оупън 10-02-2017 19:18 | Станко Димов Григор Димитров се класира за полуфинал на Garanti Koza Sofia Open, след като победи с 6:3, 6:3 празнуващия своя 31-и рожден ден Виктор Троицки. Най-добрият български тенисист контролираше събитията на корта и се поздрави с успеха след само 64 минути игра. Следващият съперник на Димитров ще бъде определен от двубоя Николоз Басилашвили – Мартин Клижан. „Днес бях много фокусиран.

Може би първия гейм ми изигра лоша шега. След като спечелих първия сет обаче се успокои и това ми се отрази. С всеки изминал мач започвам да чувствам корта по-добре. Днес не рискувах много, играех сигурно на важните топки и всичко ми влезна.

Всеки един мач тук е за вас (публиката), вие ми помагате, атмосферата е страхотна, обичам ви”, каза Димитров в интервюто на корта. Двубоят започна с труден първи сервис-гейм за Димитров, който трябваше да спасява две последователни точки за пробив. Българинът се справи и в ответния гейм на свой ред стигна до брейк-бол, който реализира – 2:0. До края на сета Димитров не трепна в своите геймове и заслужено поведе с 6:3 след само 29 минути игра.

Вторият сет също предложи равностойна игра. Григор Димитров издебна своя момент в седмия гейм и поведе с 40:0, като получи три последователни точки за пробив. С добър начален удар Троицка отрази първата, но при втората сърбинът допусна непредизвикана грешка и сдаде подаването си. В последствие брейкът беше затвърден със сервис-гейм на нула.

Пореден пробив пък донесе победата с 6:3, 6:3 след 65 минути. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Sofia OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: София, БългарияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: €540,310Official Website | Livescore