Елизара Янева остана на крачка от финал

25 Окт., 2024
3 преглеждания

Елизара Янева отпадна драматично на полуфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове в академията на Хуан Карлос Фереро във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната българка отстъпи пред Джой де Зеув (Нидерландия) с 6:4, 4:6, 6:7(1), а двубоят продължи три часа. Преди този мач Янева постигна три поредни победи без да загуби сет и достигна до първи полуфинал в кариерата си на турнирите на Международната федерация по тенис.Срещата беше прекъсната заради дъжд за повече от четири часа при резултат 5:4 в първия сет в полза на българката.

Веднага след подновяването на играта Янева направи пробив и спечели първата част с 6:4.Във втория сет тя на два пъти навакса пробив пасив, но допусна нов такъв за 4:5, а след това отстъпи с 4:6.Българката загуби подаването си за 2:3 в третата решителна част, но показа страхотен характер и успя да отговори с рибрейк за 5:5. Двете тенисистки взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до решителен тайбрек.

В него Янева отстъпи с 1:7 точки и приключи силното си представяне на турнира.