Денчева се класира за четвъртфиналите в Италия, Ива Иванова отпадна в Монастир

24 Окт., 2024
2 преглеждания

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.17-годишната българка победи след обрат Джорджия Крачун (Румъния) с 3:6, 7:5, 6:2 за два часа на корта.Националката загуби първия сет, а във втората част преодоля пасив от 1:4. Тя изравни 4:4, след което взе подаването на румънката за 6:5 и при свои сервис направи 7:5, за да прати двубоя в трети сет.

В него тя поведе с 3:1, а със серия от три поредни гейма затвори срещата с третия си мачбол.В спор за място на полуфиналите Денчева ще играе срещу представителката на домакините Федерика Урджези.Междувременно, Ива Иванова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.18-годишната българка загуби от Дария Есипчук (Украйна) с 1:6, 3:6 за 84 минути.

По-късно днес на двойки Ива Иванова и Виола Турини (Италия) излизат срещу румънките Елина и Алесия Попеску, а Юлия Стаматова и Арабела Колер (Австрия) срещат третите поставени Дария Есипчук (Украйна) и Андре Лукошюте (Литва).