Синер спечели срещу Махач и е на финал в Шанхай

12 Окт., 2024
8 преглеждания

Яник Синер се класира за финала на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай след успех с 6:4, 7:5 над Томаш Махач. Това е осми финал за година за световния №1 и първи на този турнир, като Синер е първият италиански финалист в надпреварата. Двамата си размениха по един брейк в началото на срещата, но в края на първия сет Махач допусна прекалено много грешки при свой сервис и Синер спечели частта още при първия си сетбол. В деветия гейм световният №33, който в предишния кръг постигна най-голямата победа в кариерата си, отстранявайки Карлос Алкарас, стигна до две точки за пробив, но италианецът ги отрази и взе подаването си.

Десетият гейм започна с дълго разиграване, което Синер спечели след мощен удар, след който се наложи чехът да смени ракетата си, която се бе спукала, според Махач заради тежките удари на съперника. Световният номер 1 постигна решаващ пробив в послания възможен момент на сета и затвори мача. Синер завърши с 27 уинъра и 12 непредизвикани грешки, докато Махач, който през цялото време играеше доста агресивно и рисковано, допусна 36 непредизвикани грешки срещу 25 печеливши удара. Така Яник записа втора победа от два мача срещу Томаш на ниво ATP след успеха по-рано през сезона на четвъртфинала в Маями.

Въпреки загубата 23-годишният чех може да е повече от доволен от представянето в китайския мегаполис, където игра дебютен Мастърс 1000 полуфинал. Другият полуфинал противопоставя Новак Джокович и Тейлър Фриц. The moment @janniksin reached his first #RolexShanghaiMasters final! pic.

twitter.com/Ooc80rhXgG — Rolex Shanghai Masters (@SH_RolexMasters) October 12, 2024