Джокович отново се оказа непреодолимо препятствие за Фриц и ще играе със Синер за титла №100

12 Окт., 2024
7 преглеждания

Новак Джокович победи Тейлър Фриц с 6:4, 7:6(6) във втория полуфинал в Шанхай и е само на победа от титла №100 от ATP в кариерата си. В спор за трофея сърбинът ще се изправи срещу световния №1 Яник Синер, срещу когото води с 4-3 победи в преките сблъсъци, но последните два успеха са за италианеца. Носителят на 24 титли от Големия шлем също така достигна и Мастърс 1000 финал в 17 различни сезона. Сърбинът, който е четирикратен шампион в Шанхай, започна силно и още в първия гейм имате възможности да пробие съперника си, но стори това за 3:2.

Това се оказа достатъчно за първия сет. В петия гейм на втория сет драмата беше пълна, но американецът успя да спечели подаването си в този деветминутен гейм. При 5:6 Джокович взе медицински таймаут. Частта трябваше да се реши в тайбрек.

Седмият в света поведе с 5-3, но допусна петата си двойна грешка. Стигна и се до втора смяна на полетата в тайбрека, след което американецът изкара топката в аут в края на хубаво разиграване, което даде мачбол на Джокович. Бившият №1 в света не се поколеба, излезе на мрежата и спечели. И така препятствието Джокович отново се оказа непреодолимо за Фриц, който вече има 10 загуби от десет мача с него.

Фриц не можа да спечели 50-и мач за сезона, но с достигането си до полуфинала увеличи шансовете си да се класира за заключителния турнир на ATP за годината.