Победи за Медведев и Алкарас, чех отстрани Томи Пол

9 Окт., 2024
11 преглеждания

Поставеният под №5 в основната схема Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове от Мастърс 1000 сериите в Шанхай. Бившият водач в ранглистата пласира 10 аса при успеха над номер 10 в схемата Стефанос Циципас със 7:6(3), 6:3 за 110 минути.Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека Медведев дръпна с 5:2 точки и това се оказа решаващо. Във втората част руснакът навакса ранно изоставане от 0:2, като стигна до крайната победа, след като спечели шест от последните седем гейма в мача.

В спор за място на полуфиналите Медведев ще срещне първия поставен Яник Синер. Номер 3 Карлос Алкарас достигна за първи път в кариерата си до най-добрите осем в Шанхай, след като се справи с 38-годишния френски ветеран Гаел Монфис с 6:4, 7:5 за 87 минути. Испанецът беше солиден на собствен сервис, спаси единствената възможност на съперника за брейк в шестия гейм на първата част, а в последствие реализира по един пробив в края на всеки сет, за да стигне до 12-ата си поредна победа и 51-а в 60 мача през сезона.Така Алкарас очаква чеха Томаш Махач, който отстрани номер 11 Томи Пол (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:3 за малко повече от два часа.

При 3:3 във втория сет Махач взе седем от следващите девет гейма по пътя си към обрата.