Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на сингъл във Варна

27 Сеп., 2024
16 преглеждания

Българката Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени от категория W15 с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата от календара на международната тенис федерация (ITF) се провежда при отлични условия на кортовете на ТК „Супер Спорт“, гр.Варна.17-годишната Йоана Костантинова отстъпи от поставената под №2 Джорджия Крачун (Румъния) с 2:6, 2:6.

Срещата продължи 108 минути.Крачун взе ранна преднина от 3:1 и не допусна да бъде застигната в първия сет, а във втория румънката направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира. Преди този мач Константинова постигна две поредни победи без да загуби сет. По-късно днес Константинова и Катерина Цигурова (Швейцария), поставени под №2 на двойки, ще играят на полуфинал срещу третите в схемата Мария Андриенко (Русия) и Тилвит Ди Джиролами (Белгия).