Фриц и Шелтън изравниха резултата на Лейвър Къп на 2:2

21 Сеп., 2024
2 преглеждания

Американците Тейлър Фриц и Бен Шелтън победиха Александър Зверев и Карлос Алкарас и изравниха резултата до 2:2 в последната среща от първия ден на „Лейвър Къп”, противопоставящ съставите на Европа и Останалия свят. Американското дуо осигури победата на Отбора на света със 7:6(5), 6:4 за 1 час и 37 минути, заличавайки преднината, която по-рано Григор Димитров даде за европейците. В края на първия сет Алкарас и Зверев успяха да върнат пробива, който по-рано допуснаха, но в тайбрека Фриц и Шелтън, който искрено се забавляваше на корта, спечелиха частта. Вторият сет беше равностоен през първите осем гейма.

Фриц и Шелтън обаче показаха, че добре се сработват още в първия си мач на двойки заедно и пробиха за 5:4, което се оказа решаващо за изхода на срещата. A strong serving night led the way for Fritz and Shelton. pic.twitter.