Ема Наваро на първи полуфинал в турнир от Големия шлем

4 Сеп., 2024
11 преглеждания

Американката Ема Наваро направи страхотен обрат във втория сет, за да се класира за първия си полуфинал на турнир от Големия шлем. Наваро се поздрави с победа над испанката Паула Бадоса с 6:2 7:5 на US Open.Родената в Ню Йорк Наваро, която в предишния кръг отстрани защитаващата титлата своя сънародничка Коко Гоф, взе 24 от последните 28 разиграни точки в мача и в крайна сметка след 72 минути игра продължава към топ 4.Наваро направи ранен пробив, след което го затвърди със спечелено подаване и поведе с 3:0.

Тя се осланяше на забележителния си форхенд, като отхвърли двата брейкпойнта, с които се сблъска, за да спечели първия сет по убедителен начин.Бадоса, която се състезава за Испания, но също като съперничката си днес е родена в Ню Йорк, тръгна да обръща мача във втория сет. Тя записа двоен пробив и поведе с категоричното 4:1, след което напълно спокойно спечели подаването си и дръпна с 5:1. Но изправена само на гейм от изравняване на сетовете, испанката рухна.

Тя не успя да запази нито едно от подаванията си и следващите шест гейма бяха за сметката на Наваро. Тя направи няколко впечатляващи атаки и излизания на мрежата, преди да реши мача с петия си пробив днес.Следващата съперничка – точно последната среща преди мача за титлата, за Наваро ще бъде двукратната шампионка от Откритото първенство на Австралия Арина Сабаленка.