Сензационна загуба на Карлос Алкарас

30 Авг., 2024
9 преглеждания

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп поднесе голямата изненада на US Open, след като отстрани третия в света Карлос Алкарас.28-годишният Зандсхулп спечели мача между двамата от втория кръг с 6:1, 7:5 и 6:4 за 2 часа и 21 минути.В първия сет Алкарас не показа нищо от играта си, като допусна ранен пробив още при първото си подаване и логично загуби.Втората част също не започна добре за испанеца, който отново допусна да бъде пробит, но изравни за 2:2.

След това играта се изравни и всеки от двамата тенисисти печелеше своето подаване до 11-ия гейм, в който отново испанецът се пропука на свой сервис и допусна за втори път в сета да бъде пробит за 5:6, а след това Ван де Зандсхулп спечели със 7:5.Почти по идентичен начин се разви и третият сет, като нидерландецът поведе с 3:2, а Алкарас изравни.В 9-ия гейм Ван де Зансхулп отново поведе, а след това спечели мача.В третия кръг той ще играе срещу британеца Джак Дрейпър.