Томова отпадна в първия кръг на двойки на US Open

29 Авг., 2024
12 преглеждания

Виктория Томова отпадна в първия кръг на двойки на US Open. Томова и Айла Томлянович (Австралия) загубиха от Петра Мартич (Хърватия) и Шелби Роджърс (САЩ) с 0:6, 7:5, 2:6 за 105 минути.Това беше дебют за 29-годишната българка при дуетите на „Флашинг Медоус“, с което тя записа участие в основната схема на двойки на всичките четири турнира от Големия шлем.Българката и австралийката започнаха много лошо и загубиха 11 от първите 12 гейма в мача, но направиха страхотен обрат във втория сет от 1:5 и го спечелиха със 7:5.

В решителната трета част, обаче, Мартич и Роджърс дръпнаха с 4:0 и този път не допуснаха да бъдат застигнати.Хърватката и американката са четвъртфиналистки на „Ролан Гарос“ през 2021 година и на Откритото първенство на Австралия през 2022 година.Томова отпадна преди два дни и в първия кръг на сингъл на турнира от Големия шлем в Ню Йорк отново след поражение в три сета от рускинята Екатерина Александрова.