Григор Димитров се класира убедително за третия кръг на US OPEN

28 Авг., 2024
10 преглеждания

Григор Димитров се класира без загубен сет за третия кръг на Откритото първенство на САЩ. Поставеният под №9 българин победи във втория кръг с 6:1, 6:1, 7:6(4) №62 в световната ранглиста Ринки Хиджиката (Австралия). Срещата продължи 2 часа и 13 минути. Това е трета победа от три мача за Димитров срещу този съперник На старта на турнира Григор елиминира с 6:3, 6:4, 6:2 квалификанта Кириан Жаке от Франция.

На 1/16-финалите Димитров ще играе срещу победителя от мача между №23 в света Себастиан Баес (Аржентина) или №40 Талон Хрийкспоор (Нидерландия). Димитров поведе с 5:0 в първия сет срещу Хиджиката, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1. Българинът проби за 4:2 в третия сет, но допусна изравняване при 4:4. При 6:5 Димитров пропусна два поредни сетбола при сервис на Хиджиката и така се стигна до тайбрек.

В него Димитров поведе с 6-1 и спечели със 7-4 точки.