Донски и Генов са на полуфинал на двойки в Добрич, Нестеров отпадна на сингъл

22 Авг., 2024
15 преглеждания

Александър Донски и Антъни Генов се класираха за полуфиналите на двойки на турнира на клей от сериите ATP Challenger 50 в Добрич с награден фонд 36 900 евро. Поставените под №1 в схемата на двойки българи победиха с 6:2, 6:4 Моез Ешарги (Тунис) и Йеле Селс (Нидерландия). Срещата продължи 67 минути. Антъни Генов и Владислав Орлов (Украйна) елиминираха вторите поставени Давид Пихлер (Австрия) и Матей Воцел (Чехия) с 6:3, 6:7(5), 22-20 след 2:10 часа игра.

Българинът и украинецът пропиляха аванс от сет и 4:2 гейма във втория, а в шампионския тайбрек пропуснаха девет мачбола и спасиха три, за да стигнат все пак до крайния успех при десетата си възможност. Те очакват за място на финала Александър Мерино (Перу) и Кристоф Негриту (Германия), които надделяха драматично над Динко Динев и Николай Неделчев с 6:7(6), 6:4, 10-8. Българите наваксаха пасив от 0:4 точки в решителния шампионски тейбрек, като дори водеха със 8:7 и имаха две сервиса за приключването на мача, но загубиха три поредни разигравания, а с това срещата. Пьотр Нестеров, участващ с „уайлд кард“, пък допусна обрат и загуби с 6:2, 4:6, 4:6 от №332 в световната ранглиста Иван Гахов от Русия на четвъртфиналите на сингъл.

Срещата продължи 2 часа и 12 минути. Преди този мач Нестеров елиминира с 6:0, 7:6(3) №297 в света Чезар Крецу (Румъния) и с 6:2, 6:1 №337 Николас Санчес Искиердо (Испания).За доброто си представяне на турнира Нестеров заработи 8 точки за световната ранглиста.