Синер – Зверев и Тиафо – Руне са полуфиналите в Синсинати

18 Авг., 2024
14 преглеждания

Синер - Зверев и Тиафо - Руне са полуфиналите в Синсинати

Яник Синер срещу Александър Зверев и Франсис Тиафо – Холгер Руне са полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите „Мастърс“ в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 795 555 долара. Световният номер 1 Синер се наложи над шестата ракета в света Андрей Рубльов с 4:6, 7:5, 6:4 за близо два часа и половина игра.Италианецтът загуби първия сет с 4:6, но след това успя да изравни след 7:5 във втория. Синер доминираше в третия сет, поведе с 5:1 и макар че допусна пробив, не позволи обрат и приключи мача на свой сервис за 6:4.

В другия четвъртфинал от тази част на схемата Александър Зверев (Германия) постигна драматична победа над Бен Шелтън (САЩ) с 3:6, 7:6(3), 7:5 и за трета поредна година се класира на полуфиналите в Охайо. Германецът има 52 победи през сезона и хубави спомени от Синсинати, където триумфира през 2021 година. В топ 4 на турнира тази година е и Франсис Тиафо. Американецът спечели първия сет с 6:4, след което Хуберт Хуркач се отказа заради контузия в прасеца.

В спор за място на финала Тиафо ще играе с Холгер Руне. Датчанинът победи Джак Дрейпьр с 6:4, 6:2.