Шиникова, Денчева и Енчева отпаднаха във втория кръг в Сърбия

14 Авг., 2024
15 преглеждания

Българките Изабелла Шиникова, Росица Денчева и Лидия Енчева отпаднаха във втория кръг на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди долара.Поставената под №5 Изабелла Шиникова загуби с 3:6, от Ярослава Бартошевич от Франция. Шиникова допусна три пробива в мача и не успя да направи нито на един при сервис на Бартошевич. 17-годишната Росица Денчева отстъпи с 6:7(4), 3:6 от №15 в схемата и №363 в световната ранглиста Александра Шубладзе от Русия.

Срещата продължи 2 часа и 10 минути. Българката изостана с 2:5 в първия сет, но успя да изравни при 5:5. Последва нова размяна на пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Денчева поведе с 4-1, но загуби следващите шест точки.

Във втората част Денчева загуби три поредни гейма от 3:3 до 3:6. Преди този мач Росица постигна една победа в основната схема и две в квалификациите.18-годишната Лидия Енчева изпусна пет сетбола и загуби с 6:7(6), 5:7 от №2 в схемата и №249 в света Тена Лукас от Хърватия.Българката имаше преднина от 5:3 в първия сет, но допусна изравняване при 5:5.

При 6:5 Енчева пропусна три сетбола на собствен сервис и се стигна до тайбрек. В него Лидия поведе с 6:4, но пропусна още два сетбола и отстъпи с 6:8 точки. Във втората част Енчева отново поведе с 5:3, но загуби следващите четири гейма, а с това и мача. Преди тази среща Енчева записа една победа в основната схема и две в квалификациите.