Музети сложи край на олимпийския поход на Зверев

1 Авг., 2024
22 преглеждания

Лоренцо Музети победи защитаващия титлата си от Токио Александър Зверев със 7:5, 7:5 на четвъртфиналите на Олимпийския турнир по тенис. Мачът продължи два часа и 5 минути.Италианецът започна много силно, като още в първия гейм направи пробив, който след това затвърди. Зверев успя да върне пробива в десетия гейм, като се възползва от третата си топка за взимане на сервиса на Музети.

Италианецът обаче веднага проби отново сервиса на германеца, а след това затвори първата част при свое подаване.Вторият сет вървеше без изненади до 5:5, когато Лоренцо Музети се възползва от първата си възможност за пробив и поведе. След това италианецът остави на нула по-опитния си съперник при своето подаване и затвори мача при 7:5.Музети направи 22 печеливши удара срещу 14 за Зверев, който направи и повече непредизвикани грешки – 29 срещу 18.

На полуфинал Музети чака победителя от дуела между Новак Джокович и Стефанос Циципас, които играят тази вечер след 20:00 часа.