Надал и Алкарас с първа победа на двойки

28 Юли, 2024
18 преглеждания

Рафаел Надал и Карлос Алкарас записаха първа победа на двойки като тандем в мач от първия кръг на олимпийския тенис турнир в Париж. Испанците се наложиха в интригуващ двубой със 7:6(4), 6:4 над шестите поставени в схемата Максимо Гонсалес и Андрес Молтени от Аржентина. Алкарас, който започна деня с победа на сингъл при олимпийския си дебют, стартира нервно и испанците допуснаха пробив още при първия им сервис гейм. Опитът на 38-годишния Надал, за когото това е четвърто участие на Олимпийски игри, и силното желание на 21-годишния му сънародник помогнаха на тандема да влезе в ритъм и да спечели първата част в тайбрек.

Във втория сет аржентинците поведоха с 3:0, но испанският тандем, известен още като „Надалкарас”, отново навакса пасива си и този път постигна решаващ пробив в деветия гейм, за да затвори срещата след 1 час и 47 минути на корта. Двукратният олимпийски шампион игра с превръзка на бедрото, но не показа признаци на болка или затруднения в придвижването. В следващия кръг двамата бивши водачи в ранглистата на сингъл ще се изправят срещу победителите от срещата между нидерландците Талон Грийхспор/Уесли Коолхоф и Мартон Фучович/Фабиан Марожан от Унгария. Фучович е и съперник на Надал в първия кръг в надпреварата поединично.