Черундоло с трета АТП титла след успех в Умаг

28 Юли, 2024
19 преглеждания

Франсиско Черундоло спечели титлата на турнира по тенис на клей в Умаг (Хърватия) от сериите АТП 250 с награден фонд от 651 865 евро.Четвъртият поставен победи във финала втория в схемата Лоренцо Музети (Италия) след обрат с 2:6, 6:4, 7:6(5). През повечето време аржентинецът, победил Андрей Рубльов в предишния кръг, догонваше в резултата, но удържа на натиска на Музети и след три часа игра вдигна трофея. Черундоло поведе с 2:1 в първия сет, но Музети направи серия от пет гейма за крайното 6:2.

Във втората част аржентинският тенисист стартира по-добре и взе аванс от 3:0, допусна изравняване за 3:3, но все пак стигна до успешното 6:4. Третият сет бе изпълнен с обрати и в крайна сметка се реши след тайбрек в полза на Черундоло. „Битката беше нереална.”, заяви аржентинецът след успеха над полуфиналиста от Уимбълдън.

„Лоренцо играе страхотен тенис през последния месец. Не знам как се върнах в мача. Борих се до последната точка. Много съм горд със себе си, защото беше здрава битка.

” Трофеят е трети на ниво АТП в кариерата на 25-годишния Черундоло, който ще влезе в топ 30 на световната ранглиста при следващото ѝ обновяване.