Трета поредна победа за Лия Каратанчева на турнир в Сеговия

25 Юли, 2024
21 преглеждания

Лия Каратанчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове в Сеговия (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи на четвъртфиналите със 7:6(3), 7:6(6) Брейс Кейдънс от Канада. Срещата продължи 2 часа и 19 минути.Каратанчева имаше преднина от 5:3 в първия сет, но допусна пробив за 5:4, а след това се стигна до тайбрек.

В него Лия поведе с 4-1 точки и го спечели със 7-3.Във втората част българката изостана с 3:5, но направи обрат и сервира за мача при 6:5. Кейдънс обаче отговори с рибрейк и така се стигна до втори тайбрек. В него Каратанчева изпусна един мачбол, но при втората си възможност спечели с 8-6 точки.

Това е трета поредна победа за Лия на турнира без да загуби сет. За място на финала българката ще играе срещу Ная Берекоечея от Франция.Каратанчева и Радка Зелничкова (Словакия), поставени под номер 3 на двойки, ще играят по-късно днес на полуфиналите срещу вторите в схемата Диана Марцинкевича (Латвия) и Джени Дюрст (Швейцария).