Първа АТП 500 титла за Артюр Фис

22 Юли, 2024
31 преглеждания

Артюр Фис постигна най-важната победа в кариерата си до момента, като спечели титлата на тенис турнира в Хамбург след успех над фаворита Александър Зверев с 6:3, 3:6, 7:6 (1).Французинът спечели мача за 3 часа и 31 минути игра срещу любимеца на германската публика Зверев, който не успя да защити титлата си от миналата година.Фис започна много силно мача, като поведе с 3:0 след ранен пробив. До края на първия сет всеки от двамата взимаше побадаването си, а Фис спаси две точки за пробив и поведе след 6:3.

Във втория сет ролите се смениха, като Зверев успя да направи пробив в шестия гейм за 4:2, след това го затвърди, а после изравни резултата с 6:3.Третата част предложи истинска битка, но никой не отстъпваше при подаването си. Артюр Фис спаси общо пет точки за пробив в критични моменти и успя до поведе с 6:5, след което се стигна до тайбрек, който премина изцяло по вкуса на Фис.Това е втора титла за Артюр Фис след тази в Лион преди година, но първа в турнир от сериите 500.