Донски приключи участието си на Чаланджър в Испания

18 Юли, 2024
28 преглеждания

Националът за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна на сингъл и на двойки на турнира на твърди кортове от сериите „Чалънджър“ в Пособланко (Испания) с награден фонд 36 900 евро. Българинът, който преодоля успешно квалификациите след два успеха, загуби от №2 в схемата Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 3:6, 4:6. Срещата продъжи точно два часа.Донски имаше преднина от 3:0 в третия сет, но спечели само един от следващите седем гейма.

Преди този мач Александър постигна една победа в основната схема и две в квалификациите. Така той заработи 7 точки за световната ранглиста.На двойки Александър Донски и Тиаго Перейра (Португалия) отстъпиха на Оскар Гутиерес (Бразилия) и Ноа Лопес (Швейцария) с 2:6, 6:2, 8-10 за 65 минути, а срещата приключи след полунощ българско време.Друг българин Илиян Радулов ще играе във втория кръг на сингъл срещу №1 в схемата Антоан Ескофие (Франция).