Крейчикова срещу Паолини на финала на Уимбълдън

11 Юли, 2024
30 преглеждания

Барбора Крейчикова се класира за финала на Уимбълдън. Чехкинята, номер 31 в схемата, победи с 3:6, 6:3, 6:4 шампионката от 2022 година Елена Рибакина.Представителката на Казахстан, която четвърта в основната схема, взе преднина в двубоя след три пробива в своя полза и 6:3 в първия сет. Чешката тенисистка проби за 4:2 във втората част, за да изравни резултата в мача при 6:3.

В последния сет Крейчикова спечели подаването на Рибакина за 4:3 и приключи мача още при първата си възможност след два часа и седем минути на централния корт.Чехкинята е спечелила и трите си двубоя до момента срещу родената в Москва тенисистка.Шампионката от „Ролан Гарос“ 2021 Крейчикова ще играе срещу Джазмин Паолини на финала на Уимбълдън.Барбора Крейчикова има победа в единствената си среща с италианката Паолини.

Двете се изправиха една срещу друга в квалификациите на Откритото първенство на Австралия през 2018 година и чешката тенисистка спечели лесно в два сета.