Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки, Росица Денчева отпадна на на сингъл

12 Юли, 2024
31 преглеждания

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Българката и Уакана Сонобе от Япония, поставени под №5, победиха с 6:2, 6:2 Ноеми Базилети от Италия и Лили Тагер от Австрия. Срещата беше прекъсната вчера заради дъжд при резултат 4:1 във втория сет.По-късно днес Иванова и Сонобе ще играят на четвъртфиналите срещу вторите поставени в схемата Ива Йович/Тайра Грант (САЩ).

Росица Денчева пък загуби на четвъртфиналите на сингъл с 3:6, 1:6 от първата поставена Рената Ямрихова от Словакия. Преди този мач Денчева постигна три поредни победи без да загуби сет.Михаил Атанасов е национален треньор от страна на БФТ на българските юноши и девойки за откритото първенство на Великобритания по тенис.