Александър Василев загуби в първия кръг на сингъл при юношите

8 Юли, 2024
36 преглеждания

Александър Василев отпадна в първия кръг на основната схема при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Българинът поведе със сет, но загуби с 6:4, 6:7(1), 6:7(7) от №6 в схемата Ян Кумстат от Чехия. Срещата продължи 2 часа и 24 минути. Преди този мач Василев постигна две победи в квалификациите на турнира.

Кумстат пък е финалист от Australian Open и шампион на силния международен турнир от категория J300 на ITF в Пловдив.Василев проби сервиса на Кумстат за 4:3 в първия сет и го спечели с 6:4. Българинът отрази сетбол при 5:6 във втория сет и така се стигна до тайбрек. В него Александър загуби с 1-7 точки.

В третата част Василев пропусна пет точки за пробив при 4:3 гейма в негова полза. Така се стигна до шампионски тайбрек. В него Василев загуби с 7-10 точки.Също днес Александър Василев трябва да изиграе и срещата си от първия кръг на двойки при юношите.

Българинът и Андреас Тимини от Кипър ще играят срещу Реда Бенани от Мароко и Мойсе Куаме от Франция.Срещите на двойки при девойките ще започнат утре.