Синер направи нова крачка към първото място в света

30 май, 2024
34 преглеждания

Поставеният под №2 Яник Синер ще се изправи срещу Павел Котов в третия кръг на „Ролан Гарос“. Синер преодоля втория кръг след успех над французина Ришар Гаске с 6:4, 6:2, 6:4. Двубоят продължи два часа и 17 минути.Италианецът контролираше мача, като допусна пробив единствено в третия сет.

Той бе повел с 2:0 преди Гаске да изравни за 2:2, но Синер бързо върна пробива и впоследствие дръпна с 4:2, за да затвори срещата при 6:4.Яник Синер е в серия от 30 победи и само две загуби от началото на 2024 година. Той е само на четири победи от първото място в световната ранглиста. Ако стигне до финала в Париж или ако Новак Джокович не се класира за мача за трофея, Синер ще стане първият италианец номер 1 в ранглистата след турнира.

Павел Котов достигна до третия кръг на „Ролан Гарос“, побеждавайки швейцареца Стан Вавринка със 7:6(5), 6:4, 1:6, 7:6(5) след три часа и 43 минути игра.