Джокович ще трябва да почака още за първа титла за годината

24 май, 2024
42 преглеждания

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович отпадна на полуфиналите на надпреварата от сериите АТП 250 в Женева. Джокович загуби от чеха Томаш Махач с 4:6, 6:0, 1:6 за два часа и осем минути игра, а в хода на мача даде сигнали, че не се чувства на 100% физически. 23-годишният Махач се класира за първия си финал в тенис тура.Сръбският тенисист поведе с 4:1 в първия сет, но допусна съперникът му да направи впечатляваща серия от пет поредни гейма за 6:4.

След като получи лекарска помощ Новак Джокович изигра силен втори сет, който спечели с категоричното 6:0.В третата част Джокович взе първия гейм, но Томаш Махач отново спечели шест поредни и приключи двубой с финалното 6:1.Заемащият първо място в световната ранглиста Новак Джокович ще пристигне в Париж за предстоящия „Ролан Гарос“ без нито един финал през 2024 година.